Yunus profesyonel temizlik firması mermer cilalama hizmeti ile özellikle merdiven, lavabo, banyo gibi alanlarındaki mermer yüzeyler parlak olarak göze hoş gelen bir yapıya kavuşturuluyor. Özellikle otel lobileri ve ticari alanlarda hassas görünüm sağlayarak misafirlerinizi özenli şekilde ağırlamayı da sağlayacak fırsatlar oluşturuyor. Mermer cilalama hizmetinin nasıl yapıldığı, ne şekilde yaptırılabileceği ve kiralama hizmetleri basamakları hakkında şu detaylara yer verebiliriz.

MERMER CİLALAMA NASIL YAPILIR

Yunus kurumsal temizlik şirketi tarafından üzerine şekilde yapılarak istediğiniz sonucu alınan fırsatı sunuyor. Bu işlemin ilk basamağı olarak sökücü madde ile eskici ile mermer yüzeylerin sökülerek zemin temizliği işlemi yapılır. Bu işlemden sonra bekleme yapılarak zeminin kuruması beklenir. Zemin iyice kuruyunca sprey şişeyle zemine uygulanacak olan zemin cilası hazırlanır. Cila makinesi cila işlemi için yün ped takılarak cila işlemine hazırlığı yapılır. Cilalama işlemi aşamadan sonra başlar ve yüzeyi ile sıkılarak cila işlemi başlar. Sıkılan cila kurumadan cila makinesi ile zina alanında gezdirilir.

Bu işlem Yarım metre karelik alanda yapılır. Her Yarım metre kare alan için bu işlemi tekrar tekrar yapılarak tüm alan cilalama işlemi ile cilalanır. En iyi sonucu almak için firmamız kiralama işleminde aynı alanda üç defa acile işlemi yaparak en özel işlemi sağlar. Zemin cilalama işleminden sonra yapılacak işlem zemininin nemli mop veya paspas ile temizleme işlemi yapılarak ortamdaki parçacıklar temizlenip mermer yüzeyin kullanıma hazır hale gelmesi sağlanmaktadır. Bu işlemlerden sonra cilalama işlemi biter ve cilalama yapılan alan Kullanıma açılır.

ZEMİN CİLALAMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Yunus temizlik şirketi ile iletişime geçerek ihtiyaç duyduğunuz alanda cilalama işlemi yaptırabilir özenli ve profesyonel hizmet desteğinden faydalanabilirsiniz. Zemininiz sert zemin ile kaplanmıştı aşağıda kullanımda daha çabuk aşınırlar. Bu durumda daha özel bir planlama yapılarak zemin cilalama işlemi yapılması gerekir. Yüksek kapasiteye sahip cila makineleri ile yapılacak işlem de kaliteli kimyasallar kullanılarak bu alanlardaki tortu ve kalıntı haline gelmiş lekeler arındırılır. Bu tip sert zeminlerde oluşan lekelere etkili şekilde arındırmak cilalama işleminin daha etkili bir işleme dönüşmesini sağlar.

Cilalama işleminde çeşitli yöntemler vardır. Mermer yüzeylerde kalsiyum karbonat yapısına sahip yüzeylerde yapılan cilalama işlemi kristalize cilalama işlemidir. Zor bir tercih olan bu yöntem dayanıklı ve parlak olduğu için bakımı ve temizlik sonrası kullanım kolaylığı daha ideal bir tercihtir.

Yunus temizlik firması ile sahip olduğunuz ikinci yöntem de çini, karo ve marmelium gibi zeminlerde kullanılan polimer bazlı cila yöntemidir. Bu yöntem de cilalama sonrası parlak ve şık görüntü oluşturur.

19